Léčivé divadlo Gabriely Filippi 

Léčivé divadlo je autorským projektem Gabriely Filippi. Nabízí netradiční divadelní hry, jejichž obsah se dotýká mystiky a hloubky lidského života. V Léčivém divadle máme možnost se na chvíli zastavit a znovu nalézt sami sebe. Změna, inspirace se může dostavit skrze emocionální prožitek, kdy si divák uvědomí, že se dotkl své duše.  

Jsem vášnivou propagátorkou a pořadatelkou Léčivého divadla u nás na severní Moravě. První představení  „Andělé v mém srdci“ se hrálo v roce 2013 na naší zahradě, kde jsem vytvořila pro návštěvníky letní divadelní scénu v blízkosti lesa. Vznikl unikátní amfiteátr se sezením na špalcích, s jevištěm pod vzrostlými duby lemovaný krasoterapeutickými obrazy. Zcela přírodní scéna s ozvučením lesního ptactva osvětlená odpoledním a zapadajícím sluncem. Tato romantická scéna s jedinečnou atmosférou nám vystačila i pro druhé představení Léčivého divadla „Chlapec, který viděl pravdu“, na které se objevila i naše mluvící andulka Kubík. 

Představení Andělé v mém srdci s alegorickými obrazy, červen 2013

Další představení se už hrálo pro velký počet diváků v divadelním sálu Sanatorií Klimkovic, kde se konají pravidelně čtyřikrát do roka představení dodnes.

 

FullSizeRender

Za ta léta jsem už pořádala a viděla mnoho představení Léčivého divadla a z mého úhlu pohledu a zkušeností vím, že se v sále jakoby otevřou dveře vnímání. Když zazní hudba, a máte-li to štěstí, že uslyšíte tóny z úst ostravského zpěváka a hlasového improvizátora Patrika Kee, který tvoří hudbu přímo na pódiu v souladu s atmosférou a okamžitým pocitem, a nebo zazní důrazný a přitom laskavý hlas herečky, mám pocit, jakoby zmizelo jeviště, hlediště i všechny stěny divadelního sálu a já se ocitla v nekonečném prostoru. A ten prostor je naplněn energií. A ta energie je vědomá a já jsem si toho vědoma…

V Léčivém divadle se probouzí a ožívají alegorické obrazy

V přítomnosti vědomých hostů, které si herečka zve na pódium, se doslova probouzí a ožívají alegorické obrazy. Naposledy to byl obraz Hojnost, který se na hmotné a jemnohmotné úrovni propojil nejen s postavou herečky Gabriely Filippi, ale i s tématem hojnosti. Jeho energetická esence hojnosti rotovala po celý večer divadelním sálem, aby se mohla projevit v podobě myšlenek a pohovořit prostřednictvím herečky a jejich hostů o energii peněz, nedostatku či hojnosti.

FullSizeRender (1)

Sedím v divadelním sálu plném lidí, vnímám barvy vtisknuté do obrazů umístěných na jevišti, zaposlouchávám se do…
Celý článek
Ve čtvrtek 24. října 2019 uvádí Transformační kultura a umění v klimkovických sanatoriích již třetí sezónu úspěšné…
Celý článek
"Všechno je bůh" - i peníze, říká host Léčivého divadla Gabriely Filippi v Klimkovicích Zdenka Pohlreichová, která…
Celý článek