Hudba a obrazy, které léčí svou krásou z nitra

Sedím v divadelním sálu plném lidí, vnímám barvy vtisknuté do obrazů umístěných na jevišti, zaposlouchávám se do těch nejjemnějších tónů lahodících mému sluchu. S každým tónem se více a více uvolňuji, až se mě zmocní klid. Sváteční přítomnost mi dovoluje ztratit se. Jsem plně ponořená do samotné přítomnosti. Odpočívám.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Hudba z přítomnosti pro samotnou přítomnost

Patrik Kee je umělec, který dokáže zavést publikum do úžasného světa jeho otevřeného srdce, tónů, hudebních vln, zpěvu ptáků, šumění moře, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. Navazuje spojení s jejich vnitřní podstatou a tvoří hudbu přímo na pódiu v závislosti na energii vycházející z publika. Nejinak tomu bylo i na koncertě, který se konal v divadelním sálu Sanatorií Klimkovic 28. září 2017, tedy v den pracovního klidu. Patrik, obklopený obrazy Sylvy Hankeové z cyklu Venuše opěvující krásu ženské duše, diváky přechodem od nejhlubších po nejjemnější tóny do toho klidu skutečně dostal! A vytvořil pro ně skladby, které vznikly přímo na jevišti z přítomnosti pro samotnou přítomnost. Libozvučné tóny vznikaly a zase zanikaly. A je možné, že je už nikdy nikdo neuslyší.

Tvořivý člověk aneb bytost z jiné dimenze

Každý tvořivý člověk přichází na svět a přidává mu na kráse – obrazem, písní, fotografií, tancem. Dokáže svět rozradostnit, pomáhá člověku meditovat. „Patrik je jako bytost z jiné dimenze, která sestoupila na zem, aby zde probouzela lidi prostřednictvím hudby“, říká jeden z nadšených diváků.

Na koncertě tvoří i publikum

Na koncertě Patika Kee mohou hudbu tvořit i diváci. Patrik rád zapojuje uvolněné publikum do improvizace a tvoření v přítomnosti. K tomu mu napomáhá tzv. loopstation neboli smyčkovací stanice, která umožňuje po jednotlivých stopách nahrávat jeho i divákův hlas či jakýkoliv zvuk. V divácích se probouzí nespoutaná hravost a vzniká hudba, kterou nikdy žádné ucho ještě neslyšelo

„Na koncertu jsem se odpoutala od denních záležitostí, uvolnila jsem se. U jedné ze skladeb jsem byla dojata až k slzám, u jiné jsme se zase s ostatními zasmáli a také jsme si všichni společně zazpívali. Odjížděli jsem domů s manželem v povznesené náladě, která nám vydržela až do dalšího dne“, píše spokojená posluchačka.


Z koncertu jsem čerpala energii ještě několik dní

O tom, že Patrik diváky přímo nabíjí energií napovídají pocity jedné mladé ženy. „Bylo to opravdu příjemné setkání, při kterém jsem měla silné pocity a propojení s Absolutnem. Čerpala jsem z toho ještě několik dní.“

Prožil jsem krásnou hodinu a půl vnitřního ticha

Na koncertě jsem prožil krásnou hodinu a půl vnitřního ticha. Naplno jsem se oddal hudbě, kterou Patrik na jevišti tvořil. Nejvíce se mi líbila pasáž, kdy mne Patrik pomocí hlasové improvizace přenesl na jeho pomyslné místo s reprodukcí moře, pískotu ptáků a šumění stromů. Byl to pro mě něco nové a velmi originální. V mých očích je Patrik opravdový umělec, který je naprosto otevřený svému okolí. Určitě bych návštěvu koncertu všem doporučil a sám nebudu váhat na příští koncert opět dorazit.“, říká mladý student vysoké školy.

Nemusíte malovat ani skládat, stačí, když jste účastni

Nemusíte namalovat jediný obraz ani složit nějakou píseň, stačí, když dokážete vnímat a být plně účastni. Pak i skrze vás začne znít píseň celku. Zažijete relaxaci a odnesete si domů nekonečné množství tolik potřebné energie k tvoření. Klid, který jste prožili, si odnášíte i domů. A možná, že se vám ani nebude chtít odejít, jak je vidět z fotografie spokojeného mladého muže, který si klid vychutnává i bezprostředně po skončení koncertu.

Kdy je možné se opět takto setkat?

Na ty z vás, kteří chtějí opět s námi BÝT, se těšíme 20. prosince 2017 na vánočním koncertu „Ticho promlouvá“. Vstupenky je možné rezervovat ZDE.

Chcete-li vědět o dalších blížících se událostech k probuzení vnitřní krásy, přidejte se k nám na facebookové stránce.

Autor článku: Sylva Hankeová, 5. října 2017

Autor fotografií: Tomáš Venus

 

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.