Vstupenka na život v lásce

“Ráno se probouzí a hned první myšlenka – ne aby se zaradovala z nadcházejícího dne, ale jak se najíst. Rozčiluje se, že není nějaké jídlo, pak se rozčiluje, že jí chybí něco, čím se mažete ráno: možná krém, možná barvičky, stále se trápí, jak to má získat. Věčně se zpožďuje a stále běhá, aby ji neujela doprava.

V tom místě, kam se chodí, je její mozek přetížen různými hloupostmi. Jednak má její mozek zevně dělat obličej seriózním a vykonávat nějakou přikázanou práci. Přitom tato žena současně myslí na nějakou svou kamarádku nebo známou a zlobí se na ni. Současně poslouchá, co se mluví kolem. A tak to je den za dnem, jako natažená na klíček.

Po cestě domů, když ji lidé vidí, dělá, že je jakoby šťastná a opět myslí na barvičky a líčidla, prohlíží v obchodech šaty a v první řadě takové, aby ukázala své lákavé vnady a předpokládá, že se z toho stane nějaký zázrak, jenže v jejím případě se děje opak.

Vrací se domů, začíná uklízet. Myslí si, že odpočívá, když civí do takzvané televize, točí se kolem jídla a hlavně na něco dobrého myslí jen okamžik. Jde spát a v posteli je opět se svými problémy…”.

To je úryvek z knihy Anastasia od Vladimíra Megreho, který na prknech Léčivého divadla zaznívá z úst herečky Gabriely Filippi v jejím novém představení Anastasia vytvořeném na podkladě této knihy. Nepřipomíná vám to obraz dnešní “moderní” ženy?

Představení, které vám může změnit život

Činoherní hudební představení Anastasia představuje “Nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody a má schopnost uzdravovat duši a tělo člověka. Ze setkání těchto dvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na zemi.” Léčivé divadlo.


Svobodný svět v lásce

Anastasia představuje obraz vědomé ženy s čistou myslí. Zatímco mysl nevědomé ženy je neklidná, přeplněná různými obsahy, které souvisí s jejími přáními, tužbami a věčným trápením, je Anastasina mysl čistá, bez obsahů, tedy programů a představ z osobní vůle, a proto se skrz ni zrcadlí a projevuje samotné Vědomí. A jedině v takové mysli, v čisté intuici a otevřeném srdci je možné tvořit svobodný svět ve skutečné lásce, svět bez konfliktů, boje a utrpení ve prospěch celku. V její mysli není možné někoho nemilovat či nenávidět, jelikož ví, že ona jediná  ve všem a všude je…

Vnitřní krása ženy aneb skutečná Anastasia

O vnitřní kráse ženy a uvědomění si krásy jako stavu bytí píši ve své e-knize Umění vnímání vnitřní krásy.

Při shlédnutí představení vás jistě napadne otázka: “Existuje  skutečná Anastasia?”. A pokud ano, proč se nám ještě neukázala, abychom ji mohli vidět na vlastní oči? Ať už Anastasia skutečně existuje či nikoliv, stačí si uvědomit, že “skutečnou Anastasii” nepoznáme podle šatů, rtěnky, vůně parfému či vůně lesa nebo dlouhých vlasů. Nepoznáme ji ani podle toho, kde žije. Ale poznáme ji jiskrou v očích, stylem chůze, klidnou mluvou, gesty, milým úsměvem, ale hlavně klidem, který v ostatních, s kterými přijde do styku vyvolává. Taková žena ví, kdo je. Objevila v sobě vnitřní krásu, kterou vyzařuje navenek. To je skutečná Anastasie!

Její obraz nadsmyslové krásy mě inspiroval k vytvoření umělecké plastiky, která je nedílnou součástí mé sbírky alegorických obrazů
a tvoří obálku e-knihy Umění vnímání vnitřní krásy. Najdete ho i na titulní straně připravovaného prosincového vydání časopisu pro zážitkovou pedagogiku Gymnasion.

Anastasia v nás

Na konci představení, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky, můžete odejít s uvědoměním, že krásná Anastasia není nikde venku, ale je v nás. Osvobozena od tužeb a žijící Přítomnost.

“Ti, kteří dokáží pochopit své předurčení a podstatu nekonečností, začnou žít šťastně”, zpívá Gabriela Filippi.

Pozvánka na transformační představení do Sanatorií Klimkovic

Představení Léčivého divadla Gabriely Filippi uvádím v rámci Transformační kultury a umění pravidelně v Sanatoriích Klimkovic. Ani tentokráte tomu nebude jinak: Jste srdečně zváni opět do divadelního sálu dne 25. října 2018 od 19. 00 hod.

Přijďte si poslechnout, proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem…

Vstupenky je možné zakoupit ZDE.

Autorka článku: Sylva Hankeová, zakladatelka Transformační kultury a umění a autorka eknihy Umění vnímání vnitřní krásy

Sylva Hankeová

Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení v Sanatoriích Klimkovic.

Je duší umělec. Světlem poznání tvoří trojrozměrné alegorické obrazy a umělecké plastiky zachycující mystickou krásu Duše. Svými uměleckými díly vnáší do domovů a duší lidí klid, mír a uvědomění vnitřní krásy.

Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti.

Napsala e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy.

Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana.

Více o Sylvě najdete zde>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.