Vstupenka na život v lásce

Ve čtvrtek 24. října 2019 uvádí Transformační kultura a umění v klimkovických sanatoriích již třetí sezónu úspěšné představení Léčivého divadla Gabriely Filippi s názvem Anastasia. Jeho autorka a herečka Gabriela Filippi je pro ostravské diváky již známou tváří, jelikož do Sanatorií Klimkovic přijíždí na pozvání zakladatelky Transformační kultury a umění Sylvy Hankeové hrát pravidelně. 

„Ráno se probouzí a hned první myšlenka – ne aby se zaradovala z nadcházejícího dne, ale jak se najíst. Rozčiluje se, že není nějaké jídlo, pak se rozčiluje, že jí chybí něco, čím se mažete ráno: možná krém, možná barvičky, stále se trápí, jak to má získat. Věčně se zpožďuje a stále běhá, aby ji neujela doprava.

V tom místě, kam se chodí, je její mozek přetížen různými hloupostmi. Jednak má její mozek zevně dělat obličej seriózním a vykonávat nějakou přikázanou práci. Přitom tato žena současně myslí na nějakou svou kamarádku nebo známou a zlobí se na ni. Současně poslouchá, co se mluví kolem. A tak to je den za dnem, jako natažená na klíček.

Po cestě domů, když ji lidé vidí, dělá, že je jakoby šťastná a opět myslí na barvičky a líčidla, prohlíží v obchodech šaty a v první řadě takové, aby ukázala své lákavé vnady a předpokládá, že se z toho stane nějaký zázrak, jenže v jejím případě se děje opak.

Vrací se domů, začíná uklízet. Myslí si, že odpočívá, když civí do takzvané televize, točí se kolem jídla a hlavně na něco dobrého myslí jen okamžik. Jde spát a v posteli je opět se svými problémy…“.

To je úryvek z knihy Anastasia od Vladimíra Megreho, který na prknech Léčivého divadla zaznívá z úst herečky Gabriely Filippi v představení Anastasia vytvořeném na podkladě této knihy. Nepřipomíná vám to obraz dnešní „moderní“ ženy?

Představení, které vám může změnit život

Činoherní hudební představení Anastasia představuje „nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody a má schopnost uzdravovat duši a tělo člověka. Ze setkání těchto dvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na zemi.“ Léčivé divadlo.


Svobodný svět v lásce

Anastasia představuje obraz vědomé ženy s myslí prozářenou samotným vědomím. Zatímco mysl nevědomé ženy je neklidná, přeplněná různými představami, přáními, tužbami, strachy a věčným trápením, je Anastasina mysl čistá, zbavená těchto obsahů, jelikož si je neustále vědoma sama sebe.

A jedině v takové mysli, v čisté intuici a otevřeném srdci je možné tvořit svobodný svět ve skutečné lásce, svět bez konfliktů, boje a utrpení. V její mysli není možné někoho nemilovat či nenávidět, jelikož ví, že ona jediná ve všem a všude je…

Vnitřní krása ženy aneb skutečná Anastasia

Při shlédnutí představení vás jistě napadne otázka: „Existuje Anastasia, kterou popisuje Vladimír Megre?“. A pokud ano, proč se nám ještě neukázala, abychom ji mohli vidět na vlastní oči?

Ať už Anastasia skutečně existuje či nikoliv, stačí si uvědomit, že „skutečnou Anastasii“ nepoznáme podle šatů, rtěnky, vůně parfému či vůně lesa nebo dlouhých vlasů. Nepoznáme ji ani podle toho, kde žije. Ale poznáme ji jiskrou v očích, stylem chůze, klidnou mluvou, gesty, milým úsměvem, ale hlavně klidem, který v ostatních, s kterými přijde do styku vyvolává. Taková žena ví, kdo je. Objevila v sobě vnitřní krásu, kterou vyzařuje navenek. To je skutečná Anastasia!

Její obraz nadsmyslové krásy inspiroval Sylvu Hankeovou k vytvoření umělecké plastiky, která je nedílnou součástí její sbírky alegorických obrazů
a tvoří obálku e-knihy Umění vnímání vnitřní krásy. Obraz bude zdobit i titulní stranu prosincového vydání časopisu pro zážitkovou pedagogiku Gymnasion.

Anastasia v nás

Na konci představení, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky, můžete odejít s uvědoměním, že vědomí Anastasie není nikde venku, ale je v nás. S tímto vědomím tvoříme bytost žijící v přítomnosti.

„Ti, kteří dokáží pochopit své předurčení a podstatu nekonečnosti, začnou žít šťastně“, zpívá Gabriela Filippi.

Pozvánka na transformační představení
do Sanatorií Klimkovic

Představení Léčivého divadla Gabriely Filippi uvádí Transformační kultura a umění pravidelně v Sanatoriích Klimkovic. Ani tentokráte tomu nebude jinak: Jste srdečně zváni opět do divadelního sálu klimkovických lázní na představení Anastasia dne 24. října 2019 od 18. 00 hod.

Přijďte si poslechnout, proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem…

Vstupenky je možné zakoupit ZDE.

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.