Anastasia

Divadelní představení Léčivého divadla Gabriely Filippi

Místo konání: Sanatoria Klimkovice

Termín: 15. říjen 2020 od 18.00 hod.

Hraje a zpívá: Gabriela Filippi a Mario Kubec

Vstupné/předprodej:
400 Kč
/elektronická vstupenka

Vstupné na místě: 450 Kč

 

Činoherní přestavení Léčivého divadla vytvořené podle stejnojmenné knihy "Anastasia" Vladimíra Megreho. 

Neuvěřitelný příběh lásky, který oslovil miliony lidí na celém světě. Setkávají se v něm lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody. Ze setkání těchto tvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství, které odkrývá tajemství pro šťastný život nazemi. Pravdivý příběh prožitý a zaznamenaný autorem.

Na co se můžete těšit po představení?

V druhé části večera po představení: Povídání s Gabrielou a jejím hostem 

Délka 1. části představení cca. 60 minut + délka 2.části představení - rozhovor s hostem/beseda cca.1h. Mezitím přestávka cca 15/20minut

Úryvek z knihy Vladimíra Megreho, jak vidí Anastasia dnešní ženu:

Ráno se probouzí a hned první myšlenka - ne aby se zaradovala z nadcházejícího dne, ale jak se najíst. Rozčiluje se, že není nějaké jídlo, pak se rozčiluje, že jí chybí něco, čím se mažete ráno: možná krém, možná barvičky, Stále se trápí, jak to má získat. Věčně se zpožďuje a stále běhá, aby ji neujela doprava. V to místě, kam se chodí, je její mozek přetížen různými hloupostmi. Jednak má její mozek zevně dělat obličej seriózním a vykonávat nějakou přikázanou práci. Přitom tato žena současně myslí na nějakou svou kamarádku nebo známou a zlobí se na ni. Současně poslouchá, co se mluví kolem. A tak to je den za dnem, jako natažená na klíček.

Po cestě domů, když ji lidé vidí, dělá, že je jakoby šťastná a opět myslí na barvičky a líčidla, prohlíží v obchodech šaty a v první řadě takové, aby ukázala své lákavé vnady a předpokládá, že se z toho stane nějaký zázrak, jenže v jejím případě se děje opak. Vrací se domů, začíná uklízet. Myslí si, že odpočívá, když civí do takzvané televize, točí se kolem jídla a hlavně na něco dobrého myslí jen okamžik. Jde spát a v posteli je opět se svými problémy...

Ukázka z představení Anastasia

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Očima diváků

Vracím se z představení Anastasia a co se tam odehrávalo, bylo něco neskutečného. Ještě teď mě úplně dostává ta energie a síla tohoto představení. A nejvíce úžasné bylo to, že tam byla tak silná energie, že jsem cítil, jak Anastasia je tam s námi a úplně to vnímá. Děkuji za to, protože jste pro diváky udělali víc, než je vidět.
Vladimír L. Široký
Včerejší představení Anastasia bylo nádherné. Vy Gabrielo a Mário nehrajete, Vy jste. Jak už psal Boris Tichanovský, Anastasie se přímo zhmotnila v divadle, byla tam cítit. A Patrikův zpěv byl "boží".
Daniel Suk

Ústy herečky a tvůrkyně Léčivého divadla Gabriely Filippi

"Anastasie si mě přivolala v ten pravý čas. Četla jsem s velkou radostí knihy o ní a vnímala jsem, že můj život se stává radostnějším, vědomějším. Sdílela jsem prožitky a příběhy z Anastasie spolu s mým mužem, až jsme si museli pořídit každý své knihy, abychom mohli číst naráz.

Od počátku jsem viděla příběh autora a Anastasie na jevišti. Když jsem ji četla, rovnou jsem si představovala, jak a z kterých kapitol budu psát scénář. V srpnu 2016 jme divadelní hru s mým hereckým kolegou Mario Kubcem začali zkoušet.  

Byla to krásná tvorba, modlitbu Anastasie jsem také představila televizním divákům při Vánočním koncertu ze senátu a tehdy Vladimír megre zareagoval s nadšením nad osvíceností naší země a také neuvěřitelnou podobou Anastasie a mě."

Pořadatel představení Mgr. Sylva Hankeová

Sylva je zakladatelka projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení v Sanatoriích Klimkovic.

Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické obrazy a umělecké plastiky zachycující mystickou krásu Duše. Svými uměleckými díly vnáší do domovů a duší lidí klid, mír a uvědomění vnitřní krásy.

Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie®, v rámci kterého pořádá výtvarná setkání Krasoterapie pro ženy a Krasoterapie pro děti.

Napsala e-knihu o sebepoznání a vnitřní kráse  Umění vnímání vnitřní krásy.

Více o Sylvě najdete zde>>

 

Fotogalerie

Články z Léčivého divadla na blogu

Smrt nás obklopuje, stejně jako moře obklopuje malý ostrov. Ten ostrov může být zaplaven každým okamžikem. Příští…
Celý článek
Tempo našeho života je tak horečné, že smrt je tou poslední věcí, na kterou máme čas pomyslet.…
Celý článek
Ve čtvrtek 24. října 2019 uvádí Transformační kultura a umění v klimkovických sanatoriích již třetí sezónu úspěšné…
Celý článek