Vstupenka na život po životě

Tempo našeho života je tak horečné, že smrt je tou poslední věcí, na kterou máme čas pomyslet. Svůj utajený strach z pomíjivosti potlačujeme tím, že se obklopujeme stále větším množstvím zboží a věcí, stále větším pohodlím, jen abychom se stali jejich otroky. Na pouhé jejich udržování vyplýtváme všechen svůj čas a energii. Naším jediným cílem v životě se brzy stává uchovat všechno v co největším bezpečí a jistotě. Když pak přece jen dojde ke změnám, nacházíme ten nejrychlejší lék, nějaké chytré dočasné řešení. A tak se náš život žene kupředu, dokud nás z naší otupělosti nevytrhne vážná nemoc nebo neštěstí.

Podíváme-li se na svůj život, můžeme jasně vidět, kolik nedůležitých úkolů se nahromadilo, aby jej zaplnily. Říkáme si, že chceme trávit čas důležitými věcmi života, ale nikdy nemáme čas. I při prostém ranním vstávání je potřeba udělat tolik věcí: otevřít okno, ustlat postel, osprchovat se, vyčistit si zuby, nakrmit psa nebo kočku, umýt nádobí z předešlého večera, zjistit, že nám došlo mléko nebo káva, jít je koupit, udělat si snídani – je to nekonečný seznam. Pak je třeba probrat šatník, vybrat si šaty a vyžehlit je. A co vlasy nebo nalíčení? Je to beznadějné, díváme se, jak se nám den zaplňuje telefonními hovory, emaily a drobnými úkoly s tolika zodpovědnostmi!

Občas je nám z toho nanic, nemůžeme spát a když usneme, tak se probouzíme zpocení a říkáme si „Co to bylo za sen?“ Ale naše uvědomění vydrží jenom do snídaně, a už zase bereme tašku a uháníme tam, kde nás to žene.

Stop! Alespoň na chvíli se zastavte a vnímejte dar z nebes!

Kdybychom se alespoň desetinu času, který věnujeme vnějším činnostem a rozptýlení, věnovali věcem ducha a poznání, zasejeme duševní mír v sobě. Příležitost k takovému zastavení nabízí představení Léčivého divadla Gabriely Filippi “Dar z nebes” na motivy knižního bestselleru o životě po smrti.

“Dva mladí lidé, kteří zahynuli při nehodě, popisují pozůstalým přechod do jiného světa a začlenění do duchovní říše. Diváci se seznámí se skutečnostmi, které vrhají světlo na tajemství posmrtného života. Tyto poznatky mohou být zdrojem porozumění velmi potřebného pro dnešní svět a zejména pro ty, jejichž blízcí již odešli.” LD.

Život nikdy nekončí, duše nesmrtelná je

“Život nikdy nekončí, duše nesmrtelná je”, zpívá Gabriela Filippi se svým hudebním kolegou Patrikem Kee. Divák má možnost na vlastní oči vidět a uvědomit si, že když dočasné tělo odložíme, nic se nemění, žijeme dál v duchovním světě se stejným obsahem mysli. A i v duchovním světě zažíváme to, k čemu jsme mentálně připoutaní, jak napovídá role lakomce v podání Patrika Kee, který počítá donekonečna své zlaťáky i poté, co opustil tělo.

Vstupenka na život po životě

Jelikož jsem milovnice a vášnivá propagátorka Léčivého divadla, zvu vás na malé zastavení v podobě představení Daru z nebes dne 26. dubna 2018 do divadelního sálu v Sanatorií Klimkovic. Nabízím vám vstupenku na život po životě…

Vstupenky na představení  je možné si zakoupit ZDE.

Autor článku: Sylva Hankeová

pořadatelka LD v Klimkovicích a autorka e-knihy Krása z nitra

Sylva Hankeová

Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení v Sanatoriích Klimkovic.

Je duší umělec. Světlem poznání tvoří trojrozměrné alegorické obrazy a umělecké plastiky zachycující mystickou krásu lidské duše. Svými uměleckými díly vnáší do duší a domovů lidí klid, mír a uvědomění vnitřní krásy.

Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie, v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti.

Napsala e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy.

Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana.

Více o Sylvě najdete zde>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů