3 důvody, proč být na koncertě Patrika Kee “Otevírám” s výstavou obrazů

Věřím, že skutečné umění je to, které nám pomáhá ztišit se, uklidnit se, uvolnit se. A je jedno o jakou tvorbu se jedná, zda je to hudba, malování, tanec nebo vaření či zahradničení. Důležité je, že se v něm jako osoba “rozpustíme” a spojíme sami se sebou. Pak se jedná o tvorbu z onoho tichého místa, které je v každém z nás.

Takovou pozvánkou do ticha je hudební vystoupení zpěváka Patrika Kee, který v rámci vydání alba “Otevírám” nabízí a otevírá všem přítomným divákům možnost poslechnout si hudbu vycházející z přítomnosti pro samotnou přítomnost. Moc přítomného okamžiku posílí v Ostravě – Klimkovicích dne 28. září 2017 i vystavené krasoterapeutické obrazy, které pomohou vtáhnout diváka do přítomné chvíle prostřednictvím zrakového vnímání.

 Kdo je Patrik Kee?

Patrik Kee je umělec, který dokáže strhnout publikum do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. Otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich vnitřní podstatou. Mnohé z jeho melodií proto vzniká na pódiu podle přítomné atmosféry z okamžitého impulsu! Mnohé z nich už proto ani nikdy znovu neuslyšíte, protože vznikly pouze a právě pro momentální okamžik.

Patrika jsem poprvé spatřila a poznala jako diváka v hledišti Léčivého divadla Gabriely Filippi, které jsem pořádala na naší zahradě v roce 2013. To ještě nevěděl, že se stane jeho častým hostem a téměř nepostradatelným hudebníkem. Spolupráce s herečkou Gabrielou Filippi mu přinesla sebepoznání spojené s neočekávaným ovocem. V současné době je spojen nejen s Léčivým divadlem, ale především sám se sebou a hudbou, která rozeznívá nitro nadšených diváků. Pořádá koncerty po celé České republice a svým hlasem za doprovodu loopstationu, což je nástroj na smyčkování a vrstvení zvuků, přenáší diváky do hudebních krajin vnitřního vesmíru.

Kdo je Sylva Hankeová

Sylva je autorkou krasoterapeutických obrazů z cyklu Venuše vytvořených ze spontánní a překypující potřeby tvoření a z principu malování pro malování. Její obrazy vznikly proto, aby dala svému životu být obrazem. Má zábrany se pod ně podepsat, protože ví, že to ne “ona” tvoří. Ví, že se stala pouze jakýmsi průchodem, kterým mohou protékat barvy.

3 důvody, proč být 28. září na koncertě

 

Otevření se přítomnosti prostřednictvím sluchového vnímání hudby

Nasloucháním hudby z jiných sfér zcela zapomenete na své já a všechny starosti, problémy, sny, představy, dosažené i nedosažené cíle, plány a příběhy s ním spojené. Máte možnost se na chvíli zastavit a spočinout sami v sobě, kdy zmizí posluchač i tvůrce a zůstane jenom hlasomalebný zvuk nesoucí se prostorem.

Otevření se přítomnosti prostřednictvím zrakového vnímání obrazů

Prohlížením obrazu zažijete uvolnění mysli, zapomenete na své já a všechny starosti, problémy, sny, představy, dosažené i nedosažené cíle, plány a příběhy s ním spojené. Máte možnost se na chvíli zastavit a spočinout sami v sobě, kdy zmizí divák i tvůrce a zůstane jenom obraz a jeho barvy v prostoru.

Zážitek “Otevírám”

Co se otevře v sálu Sanatorií Klimkovic nikdo z nás neví. Jen samotná chvíle…

Těšíme se na vás 28. září 2017 v Klimkovicích.

Vstupenky je možné si rezervovat ZDE.

 

Autor článku: Sylva Hankeová, pořadatelka koncertu a autorka eknihy Krása z nitra

Sylva Hankeová

Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení.

Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost.

Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti.

Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy.

Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana.

Více o Sylvě najdete zde>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.