Obraz Přijetí aneb nový rok 2019 s důvěrou

Někdo začíná nový rok s předsevzetím. Není s něčím spokojený, a tak to chce změnit. Druhý má sice přání, ale nevyslovuje ho nahlas, protože by se nemuselo třeba splnit. A jsou i tací, kteří si nepřejí vůbec nic. Zdá se, že s vývojem lidského vědomí, se mění i naše přání a s rokem 2019 se vzedmula vlna nepřání si vůbec ničeho. Jak je to tedy s předsevzetími, přáními a s tím související spokojeností? 

Spokojenost v materiálním světě

V úrovni duality představuje spokojenost pro každého něco jiného. Nejdříve ji člověk hledá ve hmotném světě. Představou spokojenosti je pro někoho nová práce, pro jiného nový partner, domov či auto. Když se to některým splní, touží po zážitcích a svobodném životě. Chtějí cestovat, dělat to, co je baví a žít život podle svých vlastních představ, protože mají pocit, že jim život uniká mezi prsty.

A tak “vezmou život do svých rukou” a plní si své sny. Cestují, objevují, chvilkově si užívají. Uvědomují si, že si tvoří svou vlastní realitu.

Když však přijde spokojenost, je to chvilková záležitost. Spokojenost brzy vystřídá nedefinovatelná prázdnota, než se objeví další přání, touhy a předsevzetí.

Spokojenost v duchovním světě

Když člověk dosáhne vrcholu ve hmotném světě, zatouží po vrcholu v duchovním světě. Nastupuje pomyslnou cestu za sebepoznáním. Přednášky, semináře, terapie, léčení, zasvěcení, duchovní školy. Hledání pozemských zážitků vystřídá hledání duchovních zážitků. Člověk zvládá chůzi po žhavých uhlících, pokládá se do ledu, okusí rostlinky, žabky, houbičky. Z pohledu úrovně duality se jeví, že je člověk na cestě k sobě, ale z úrovně jednoty se duše paradoxně od sebe vzdaluje, jelikož Pravdy se zmocnit nelze.

Lidé se zapojí do duchovna, aniž by si uvědomili, že všechny tyto věci pocházejí z lidské mysli. Všechno jsou to duševní věci a v konečném důsledku nedovedou člověka ke svému zdroji.

Odevzdání, důvěra a přijetí

Skutečný duchovní život je velmi jednoduchý. Jen je potřeba se všeho vzdát, což se může zdát pro člověka, který má ještě v sobě spoustu nesplněných přání a tužeb, těžké. Vzdát se všech snů, přání, představ, tužeb, dogmat, rituálů, závislostí, prostě všeho, čeho se člověk pevně drží. Protože právě toto chtění stojí mezi ním a spokojeností – pokojem a klidem.

Tato plastika s názvem Přijetí vznikla na Nový rok 2019. Představuje matku, která se dívá na svět vše-přijímajícíma očima a dovoluje tak bytí, aby se projevilo. Nechává život plout, neboť ona tím nespoutaným Životem je. Ví, že ji život nemůže nikdy protéct mezi prsty! V její nekonečné moudrosti ví, že to, co se zdá být někdy námahou, je jen ukazatel k jejímu zaslouženému klidu, kde už je jen trvalá blaženost.

Kde tedy hledat trvalou spokojenost?

Trvalou spokojenost najdete jedině sami v sobě. Poznejte a buďte tím, čím jste a můžete být spokojeni už teď, na místě, ve kterém právě jste! 

Ale jak poznat kým skutečně jsem a kým nejsem? Jednoduchá cvičení na uvědomění si skutečné podstaty sebe sama, jsem popsala v e-knize Umění vnímání vnitřní krásy.

Jakmile si budete neustále vědomi sami sebe, ocitnete se v prostoru trvalé spokojenosti. Jakmile se v tomto prostoru jednou ocitnete, zjistíte, že není si co přát. To je skutečná svoboda! Mysl pochopí, že není žádné cesty, jen odevzdání se vyššímu principu. A teprve tehdy, když se člověk odevzdá vyššímu principu, spojí se s vyšší vůlí a vše se řeší samo! Ne vždy však podle osobních představ…

Když jste si vědomi sami sebe, okamžitě se ocitáte v prostoru trvalé spokojenosti, kde není si co přát. To je skutečná svoboda!

Tak tedy nový rok 2019 s důvěrou!

Autor článku a obrazu: Sylva Hankeová, 4.1.2019

Odebírejte nové články emailem:


Pokud se vám článek líbil, sdílejte na Facebooku

Sylva Hankeová

Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení v Sanatoriích Klimkovic.

Je duší umělec. Světlem poznání tvoří trojrozměrné alegorické obrazy zachycující nepopsatelnou krásu Duše. Svými uměleckými díly vnáší do domovů a duší lidí klid, mír a uvědomění vnitřní krásy.

Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti.

Napsala e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy.

Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana.

Více o Sylvě najdete zde>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.