Pokud nyní nevnímáte spokojenost, žijete v iluzi

„Tak jaký bude ten nový rok 2020?“, ptá se kamarádka, zatímco do elektronické pošty přichází krásná novoroční přání. Dokonce i návody, jak si jednotlivá přání splnit pomocí „vision boardů“.

Představa nalepená na nástěnce

Jen si to představte: na nástěnku si nalepíte vaši představu ve formě upravené fotografie exotické pláže, které v průběhu roku dáváte tolik pozornosti a úsilí, aby se tato představa naplnila.

Už nedomyslíte třeba to, že se tam sice dostanete, ale budete ležet na pláži s rozervaným srdcem, protože vám partner právě řekl, že si tu dovolenou představoval úplně  jinak. Srdce krvácí, ale na nástěnce si můžete zaškrtnout splněno.

Nedej Bože, že by se vize nesplnila vůbec! Pak přichází zklamání, pocit neschopnosti, zmaru a deprese.

Když si přejete, nevidíte celý obraz

Je jedno, zda se přání splní či nikoliv. Když si přejete, nikdy nevíte, jaké kolo událostí z vaší vůle tím roztočíte, protože nevidíte celý obraz. A vše má své důsledky. Před Bohem nebo chcete-li před svým pravým Já, se neschováte ani neutečete do další země.

A vězte, i kdybyste byli v pomyslném ráji, vaše mysl bude snít o dalším místě, které chcete navštívit nebo o dalším přání, které by si chtěla splnit. Ta cesta je nekonečná, stejně jako nekonečné jsou představy lidské mysli.

Cestu nejde zkrátit, je možné však z ní vystoupit. A i když ještě vidíte kus cesty v podobě přání a tužeb před sebou, je to v pořádku. Všechny touhy jsou motorem na cestě k sebepoznání. Všechny události na ní, vás vedou do další vývojové fáze lidského vědomí.

Vždy vás pomyslná cesta vede k sobě, ať je jakákoliv. Na konci, který nemá začátek, zahlédnete SEBE. V té chvíli si uvědomíte iluzi, ve které jste žili a spokojenost, ve které žijete!

O mé „cestě“ za sebepoznáním u uvědoměním si sebe sama jsem napsala e-knihu Umění vnímání vnitřní krásy.

Pokud nyní nevnímáte spokojenost, žijete v iluzi

Pokud nyní necítíte spokojenost, nevnímáte Sebe a žijete v iluzi.
A proto donekonečna:

vizualizujete…
přejete si…
toužíte…
sníte…

Nepřejte si, bude vám z boží vůle dáno

Nevizualizujte, a vězte, že je viděno.
Nepřejte si, a vězte, že je dáno.
Přestaňte hledat, a vězte, že naleznete.

V novém roce 2020 vám přeji, ať vám je z boží vůle dáno.

Sylva Hankeová
autorka e-knihy o vnímání sebe sama Umění vnímání vnitřní krásy

Odebírejte nové články emailem:

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.