3 důvody proč jít na představení Doteky Léčivého divadla

Už pátým rokem pořádám Léčivé divadlo Gabriely Filippi u nás na severní Moravě. První představení  „Andělé v mém srdci“ se hrálo na naší zahradě, kde jsem vytvořila pro návštěvníky letní divadelní scénu v blízkosti lesa. Vznikl unikátní amfiteátr se sezením na špalcích, s jevištěm pod vzrostlými duby lemovaný krasoterapeutickými obrazy. Zcela přírodní scéna s ozvučením lesního ptactva osvětlená odpoledním a zapadajícím sluncem. Tato romantická scéna s jedinečnou atmosférou nám vystačila i pro druhé představení Léčivého divadla „Chlapec, který viděl pravdu“, na které se objevila i naše mluvící andulka Kubík . Další představení se už hrálo pro velký počet diváků v divadelním sálu Sanatorií Klimkovic, kde se konají pravidelně čtyřikrát do roka představení dodnes.

DSCN0501Léčivé divadlo, Pržno 2013

Co se skrývá za slovy Léčivé divadlo?

Léčivé divadlo je autorským projektem Gabriely Filippi. Nabízí netradiční divadelní hry, jejichž obsah se dotýká hloubky lidského života a principem poznání pravdy. S láskou a humorem se zabývá otázkou, kdo jsme a proč jsme tady.  Ve druhé části představení jsou zváni hosté z různých alternativních oborů, se kterými si Gabriela povídá o jejich životě, práci, poznání. Jedná se o léčitele, terapeuty, astrology, profesory, lékaře, spisovatele, ale i vědce, kteří jsou si vědomi, že jejich obory jsou součástí stvoření a jsou schopni je nahlížet alternativním způsobem. Diváci také mají možnost zapojit se svými dotazy.

_MG_6941Léčivé divadlo, Pržno 2013

Představení Doteky Léčivého divadla

V představení Doteky Léčivého divadla se,  jak název napovídá, herečka dotýká spolu se svými pozvanými hosty nějakého tématu, který se line celým večerem spolu s hudbou a uměleckým slovem. Několik představení „Doteků“ už jsem viděla a z mého úhlu pohledu zkušeností vím, že se v sále jakoby otevřou dveře vnímání. Když zazní hudba, a máte-li to štěstí, že uslyšíte tóny z úst ostravského zpěváka a hlasového improvizátora Patrika Kee, který tvoří hudbu přímo na pódiu v souladu s atmosférou a okamžitým pocitem, a nebo zazní důrazný a přitom laskavý hlas herečky, mám pocit, jakoby zmizelo jeviště, hlediště i všechny stěny divadelního sálu a já se ocitla v nekonečném prostoru. A ten prostor je naplněn energií. A ta energie je vědomá a já jsem si toho vědoma…

FullSizeRender     

Představení 8. června 2017 v Sanatoriích Klimkovice

To, co se odehrává v sálu se nedá slovy popsat, proto doporučuji všem, aby si to vyzkoušeli na vlastní kůži. A ta možnost se nabízí už 8. června v divadelním sále Sanatorií Klimkovic!

Tématem červnových Doteků je zdraví, uzdravení , vysvobození z nemocí a všechno, co souvisí s celkovým uzdravením člověka – fyzickým i duševním.

Vstupenky na červnové představení je možné si zakoupit ZDE.

final DLD_GF červen 2017 zeleny

3 hosté – 3 důvody proč být v červnu v sále s námi!

                                                       1. host

zdenka

Prvním hostem, kterého můžete vidět, slyšet a vnímat je Zdeňka Pohlreichová, milovnice koní a autorka knihy Zprávy z nitra, která se po uzdravení ze závažné nemoci dívá na svět zcela jinýma očima. Její příběh mi připomíná knihu „Musela jsem zemřít“ od Anity Moorjani.

I Zdenka se po „zázračném“ uzdravení pokouší předávat lidem umění žití v přítomném okamžiku. „Náplní mé práce je nalézání podstaty života. Tato podstata vychází z vědomí neboli božství, ze kterého pocházíme. Toto vědomí je čiré, nekonečné bytí. Toto bytí může uzřít samo sebe a to za určitých podmínek, které se pokouším předávat lidem, kteří pracují s koňmi, ale i lidem, kteří o to projeví zájem“, říká.

 

marek ščotka

2. host

Druhým hostem je charismatický Marek Ščotka –  ostravský etikoterapeut, alternativní ternativní diagnostik, masér, mentor a lektor, který se zabývá komplexním přístupem k člověku, kterého navrací k přirozenosti, jednoduchosti a nadhledu.

3. host

Nebude chybět ani Patrik Kee, jehož hlas nebývalé krásy a písně se slovy i beze slov rezonují bezpodmínečnou láskou a způsobují oslavu smyslů. Je tak mocná, že vám naskakuje husí kůže z ledového mrazení.

patrik-kee-kedziers

Těšíme se na Vás, už 8. června 2017 v krásném prostředí Sanatorií Klimkovic.

Autor článku: Sylva Hankeová, pořadatelka LD v Klimkovicích a autorka eknihy Krása z nitra

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.