3 tipy na vánoční koncert v Ostravě

Advent by měl být podle původní tradice časem zklidnění, rozjímání, duševní a tělesné očisty. V současné době ho však mnoho lidí vnímá spíše jako nejvíce stresové období v roce spojené s nakupováním, uklízením, vařením a shonem. Je jen na vás, jak ztrávíte tento sváteční čas.

Zde je kulturní tip, jak se naladit na přicházející svátky.

Abyste byli schopni naladit se na přicházející se svátky, bylo by dobré ztišit svou mysl. Ale jak to udělat? To je jednoduché! Zajděte si třeba na mši nebo vezměte někoho z rodiny, kamarádku či kamaráda, přítele či přítelkyni na vánoční koncert!

Přináším vám 3 tipy na vánoční koncert, který bezpochyby zklidní vaší mysl, uvolní vaše tělo a zahřeje duši.

1. Vánoční koncert „Maok Live“ 7. prosince

Jedná se o vánoční vystoupení slovenského zpěváka, multiinstrumentalisty a improvizátora, který svou hudbou bere posluchače do hloubky vlastní duše a rozjímání. V divadelním sálu Sanatorií Klimkovic bude hýčkat vaše nitro jemnými tóny snivé až mysticky laděné hudby, která zklidňuje, inspiruje a uzdravuje. Za libozvučných tónů se můžete na chvíli zastavit v předvánočním shonu a spočinout sami v sobě. Vezmete-li sebou kamaráda, přítelkyni nebo někoho z rodiny, uvidíte, že si vánoční pohodu budete opravdu užívat a pozvaný vám bude vděčný.

Vstupenky na koncert Maoka si můžete objednat ZDE.

2. Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční 10. prosince

Tradiční vánoční mše v kostele svatých Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci 10. procince 2017 v 18.00 hod.

3. Vánoční koncert Patrika Kee „Ticho promlouvá“ 20. prosince

Jedná se o vánoční vystoupení ostravského zpěváka a hlasového improvizátora, který svou hudbou míří do srdce každého, kdo je ochoten se na chvíli ztišit a otevřít. V divadelní sálu Sanatorií Klimkovic bude Patrik hýčkat vaši duši a za libozvučných tónů se můžete na chvíli zastavit a spočinout sami v sobě nebo se podílet na spolutvoření s Patrikem, který rád citlivým způsobem zapojuje publikum do světa tónů, zvuků, hudebních vln, ozvěn a improvizovaných proměn.

Patrikův hudební svět doprovodí obrazy Sylvy Hankeové z cyklu Venuše malované ústy a nebude chybět host večera, jímž je houslista Ivo Halkoci.

Vstupenky na koncert Patrika Kee s výstavou obrazů Sylvy Hankeové si můžete objednat ZDE

Těšíme se na všechny diváky v krásném prostředí Sanatorií Klimkovic.

Všechny vánoční kulturní  akce si můžete prohlédnout ZDE.

 

Autor článku: Mgr. Sylva Hankeová, pořadatelka kulturních akcí a zakladatelka krasoterapie

 

 

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.