5 věcí, které nedělají bohatí, aby nebyli chudí

Léčivé divadlo Gabriely Filippi je tvůrčí projekt, který nejenže nabízí netradiční divadelní hry, ale zároveň představuje zajímavé hosty z různých alternativních oborů, s kterými si herečka ve druhé části večera povídá o jejich životě, práci a poznání.

Na posledním představení Doteků Léčivého divadla v Klimkovicích, jehož hostem byli terapeuté Zdeňka Pohlreichová a Marek Ščotka se celým programem linulo téma hojnosti a peněz, které sice nebylo na pořadu večera, ale jeho energie a myšlenky s ním spojené byly tak silné, že se vtíraly do mysli hostů, kteří se nezdráhali o něm hovořit.

FullSizeRender (1)

O představení jsem napsala článek „V Léčivém divadle ožívají obrazy“, který vyvolal řetězovou reakci ze strany diváků i lidí, kteří na představení nebyli, a která mě podnítila k tomu, abych napsala další článek na téma hojnost, zejména o tom, co nedělají bohatí, aby nebyli chudí a měli dostatek hojnosti ve všech oblastech života.

Co nedělají bohatí, aby měli dostatek hojnosti ve všech oblastech života

Podělím se s vámi o pět zásadních věcí, které nedělají bohatí, aby nebyli chudí:

FullSizeRender (1)

1. NIKDY NEČEKAJÍ NA SPASENÍ

Bohatí lidé nikdy nečekají na to, že jim někdo pomůže. Nikdy nečekají na to, že se „něco“ stane. Nečekají, že někde tam venku existuje něco, co jim převrátí život naruby. Něco, co jim dodá odvahu a chuť žít. Něco, co v životě hledají. Bohatí nikdy nečekají na to, že to „ono“najdou někde venku! Ví, že tato představa, nemůže nikdy nastat. Ví, že by to bylo čekání do konce života, a že by se dokonce i v dalších životech dělo to samé. Nekonečné čekání…

Jejich rada zní: Zastavte se, podívejte se na tu oblast života, kde chcete něco změnit. Pak běžte do akce! Začněte přemýšlet o věcech trochu jinak a nečekejte na spasení. Protože spasení od nikoho a z žádné strany nepřijde. Jediný, kdo má moc spasit váš život, jste vy sami. Jedině vy máte tu zázračnou moc, ho změnit. Nikdo jiný!

2. NIKDY NEŘÍKAJÍ, ŽE SVĚT JE NESPRAVEDLIVÝ

Bohatí lidé věří, že nespravedlnost neexistuje. Nebo spíše, že svět není spravedlivý ani nespravedlivý. Svět prostě jednoduše je! Jsou přesvědčeni o tom, že všechno, co vidíme kolem nás, jen prostě je. Není to dobré ani špatné. Je to prostě úžasné!

Jejich rada zní: Změňte nastavení ve vaší mysli a dívejte se na svět jako na zázrak! Neztotožňujte se s rolí chudáků, kteří si neustále stěžují, že někdo nebo něco je nespravedlivé. Vždyť takhle to přece není!

 3. NIKDY NEŠETŘÍ NA HORŠÍ ČASY

Jak bylo řečeno v Léčivém divadle ústy Zdenky Pohlreichové, že peníze jsou energie, což potvrdil i Marek Ščotka svým výrokem o toku řeky, která se kolem nás neustále točí a záleží jen na nás, jaký vztah k této energii budeme mít. Pokud budete mít pocit, že je té energie málo, že musíte šetřit na horší časy, které očekáváte v budoucnu, pak se vám ta energie zdaleka vyhne, protože tato energie žádné horší časy nezná. Tato energie miluje teď a tady! Miluje život. Miluje tok, stejně jako řeka! Co se tane, když zastavíte vodu v rybníce? Co udělá? Zastaví se. Zesmrádne! Stejně jako peníze, které schováte pod polštář nebo je uložíte na vkladní knížce. Tyto peníze tam zatvrdnou.

Jejich rada zní: Dovolte si utrácet vaše peníze! Tím není myšleno, že utratíte peníze do poslední koruny, ale dovolte si, užívat vaše peníze! Mějte z nich radost. Dopřejte si – sobě a své rodině to, co chcete. A pak si můžete i uložit zbylé peníze nebo mít je jako zálohu, což je v pořádku, ale změňte nastavení v hlavě, když šetříte na horší časy. Protože peníze musí téct! A šetřit na horší časy se nevyplácí!

 4. NIKDY SE NEPŘESTÁVAJÍ UČIT

Pokud se člověk po ukončení školy, ať už základní, střední nebo vysoké, přestane učit, bude chudý, protože vzdělávání je celoživotní proces a neustálý vývoj. Proto je potřeba se neustále učit a vzdělávat ve všech oblastech života.

Jejich rada zní: Buďte otevření novým myšlenkám a nechte se inspirovat druhými lidmi.

5. NIKDY NEMYSLÍ V PRVNÍ ŘADĚ NA DRUHÉ, ALE NA SEBE

 Pokud lidé myslí hlavně na druhé, stává se to, že zapomínají myslet na sebe. Když myslí jen na druhé, je to většinou proto, že se nemají rádi, nejsou šťastní a naplnění. Přestože myslí neustále na druhé a snaží se jim pomoci, nemohou druhým ze sebe nic dát. Obrovský omyl totiž je, když si lidé myslí, že budou žít krásný a naplněný život a pomáhat druhým zapomínáním na sebe a myslením jen na druhé.

Rada zní: Nemůžete dát lásku někomu druhému, pokud nedáváte lásku sami sobě. Nemůžete někoho udělat bohatým, dokud nejste bohatí vy sami.

Možná, že právě teď na sebe zapomínáte. Máte pocit, že málo o sebe pečujete. Neustále něco děláte pro druhé, protože je pro vás důležité, co si jiní lidé o vás myslí, jak na vás reagují. A jelikož jste neustále myšlením u druhých lidí, oddalujete se sami od sebe. Je to možná strach zabývat se sami sebou. Podívat se do svého nitra, protože si myslíte, že tam jste chudí. Nevidíte svůj potenciál a bohatství, které nosíte v sobě!

Ze svých zkušeností vím, že každý člověk nese v sobě obrovský potenciál. Je však potřeba poznat, kdo skutečně jste a podívat se na sebe zcela novým pohledem. Přehlížení toho, kdo skutečně jste, vede k utrpení a psychickým poruchám.

Proto jsem pro vás napsala eknihu Krása z nitra, ve které můžete ihned krok za krokem poznat a uvědomit si, kdo skutečně jste. Obsahuje 12 praktických cvičení zaměřující se na rozvíjení bdělé pozornosti a nabízí inspirativní a pravdivý pohled na sebe sama.

Pokud při čtení této knihy a prováděním cvičení spatříte, kdo skutečně jste, pak bude jen potřeba uvést tuto skutečnost do každodenního života. Pak se bohatství, které nosíte uvnitř, může projevit i navenek.

Knihu Krásu z nitra si můžete objednat ZDE:

malý ebook

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.