Dělím se o krásu malováním

Jmenuji se Sylva.
Latinské slovo „silva“ znamená les.
Dnes už vím, že právě přestěhování z města na vesnici, do těsné blízkosti lesa, byl mezní okamžik, který mě nasměroval na cestu radosti a krásy malováním.

Žiji a tvořím jen několik kroků od vzrostlého lesa, ve kterém ráda pobývám, protože zde nalézám svobodný prostor, ticho, klid a inspiraci pro svou malířskou tvorbu. Vznikají zde obrazy, které nejen rozzařují domovy a prostory, ale zejména hladí duši a probouzejí vnitřní krásu v nás.

Malováním ústy jsem objevila způsob, jak přenést do obrazu pozitivní informace a vibrace lásky, radosti a vnitřního klidu beze slov.

Vtisknuté polibky do obrazu nesou energii a vibraci lásky,
která je za hranicemi slov.

A to nejkrásnější je za hranicemi slov…

Právě z tohoto místa, kde utichly myšlenky, začíná promlouvat srdce…
A právě tato silná symbolika úst probouzí spící princezny stejně jako v pohádkách…

_MG_8928

A tak vznikla Krasoterapie

Když maluji, nacházím se v přirozeném meditativním stavu. Se štětcem v ruce jsem šťastná. Malování mi pomáhá ztišit se, radovat se a ztratit se. Chtěla jsem, aby tu krásu někdo prožíval se mnou, a tak vznikla Krasoterapie. Začala jsem se dělit o krásu malováním s dětmi a později s ženami, přičemž vždy je kladen důraz na samotný proces tvorby a radost z činnosti, nikoliv na výsledek. Ten se vždycky dostaví, pokud není nic očekáváno.
Semináře a kurzy Krasoterapie inspirují ženy k tomu, aby se nebály a začaly také tvořit.

Všechny se rodíme tvořivé, ale jde o to zda tvořivé zůstaneme.

IMG_0428

Cílem Krasoterapie je odblokování kreativity za pomocí různých výtvarných a meditačních technik, rozvoj vnímání krásy, tvořivosti, představivosti, vnitřního klidu a poznání sebe sama. Vede ženy k bezprostřednímu výtvarnému vyjádření a napojení se na kreativní energii vesmíru. Klade důraz na to, aby se ženy nebály jakkoliv projevit, neměly obavy experimentovat, zakoušet samy sebe prostřednictvím ponoření se do tvořivé činnosti.

Ženy jsou vedeny k tomu, aby nemyslely na dokonalost. Aby se s nikým nesrovnávaly. Chce se po nich jen to, aby se prostě pustily do činnosti a byly v ní naplno.

Smyslem Krasoterapie je samotná tvorba, malování, samotný děj.

Přichází tak, že se toho děje účastníme. Prostě malujeme. A účastníme se ho tak hluboce, jak to nejvíce jde. Nejde to nijak popsat. Je potřeba to prožít.

Pokud chcete poznat, co je to Krasoterapie, o co tady jde, nezbývá, než se zúčastnit…

Ženy potřebují objevit svou vnitřní krásu a kreativitu, která je jim vlastní. Ta se totiž pak projevuje i navenek na jejich půvabu a vyzařování. Všechny ženy jsou uvnitř krásné, jen je potřeba tu krásu probudit, zvědomit prostřednictvím jakékoliv tvůrčí činnosti, která je jejich pravou přirozeností. Jejím praktikováním se pak mohou spojit samy se sebou.

V každé ženě se projevuje jinak, má různou formu. Může to být malování nebo zpěv, ruční práce, vaření, tvorba webových stránek, prostě cokoliv.

Na mých setkáních Krasoterapie zažívají ženy samy sebe prostřednictvím malování…

FullSizeRehnder

 

Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.