Kde končí hudba, začíná blaženost

Částicemi světla jsou zapsány noty. Úder blesku může být celá sonáta. Stovky blesků, celý koncert. A jako kulový blesk vnikl nápad uspořádat koncert dvou výjimečných umělců žánrově na míle vzdálených, které však spojuje autentičnost a hra ze srdce. Máte tak jedinečnou možnost zažít první společné vystoupení kytarového virtuosa Vladislava Bláhy a hlasového improvizátora Patrika Kee „Kde končí hudba a začíná blaženost“ 20. září v Sanatoriích Klimkovic! Načerpáte pozitivní energii a možná zavnímáte blaženost. 

Kde končí slova mysli, začíná hudba srdce

Říká se, že kde končí slova, začíná hudba. Já říkám, že když se hraje hudba ze srdce, otevírají se dveře do nové dimenze, o které se nám ani nesnilo! A právě takové umění je společné klasickému kytaristovi Vladislavu Bláhovi a hlasovému improvizátorovi Patriku Kee.

Kde končí hudba, začíná blaženost

Oba umělci dokážou dát hudbě křídla a ona se pak vznáší výš a výš, až vás vynese do skutečného prostoru sebe sama.
A pokud se ztratíte natolik, že zmizí alespoň na chvíli vaše osobnost, pak je to ta nejvyšší meditace, jakou si můžete sami sobě na koncertě dopřát!

Nechala jsem se inspirovat jejich uměním a vytvořila jeden z dalších trojrozměrných alegorických obrazů, který jsem pojmenovala“ Hudba“. Bude součástí výstavy umělecké plastiky, kterou chystám ke konci roku ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Krása ukrytá mezi notami

Stejnou hudbu může hrát spousta lidí: mají stejný hudební nástroj, hrají stejnou skladbu, stejné noty, ale někdo dokáže dát  hudbě  to, co se ukrývá mezi jednotlivými notami. Něco, co nás unáší a otevírá našemu bytí nové dveře. Krásu mezi notami!

Vladislav Bláha je jeden z nejlepších kytaristů dneška, který svou barevností hry oslňuje nejen světové hudební kritiky, ale i náročné hudební publikum. Vystupuje v řadě světových metropolí a je jediným českým kytaristou, který se svým recitálem vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku. Jelikož vystupuje převážně v zahraničí, je to obrovská příležitost zažít jeho famózní hru na kytaru právě u nás v Sanatoriích Klimkovic!

Jeho repertoár obsahuje skladby všech epoch včetně koncertů pro kytaru a orchestr J.Rodriga, M. M. Ponceho, A.Vivaldiho, K.Kohouta, A.Tučapského.

Patrik Kee je umělec, který dokáže strhnout publikum do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn. Otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich vnitřní podstatou. Mnohé z jeho melodií proto vzniká na pódiu podle přítomné atmosféry z okamžitého impulsu! Mnohé z nich už proto ani nikdy znovu neuslyšíte, protože vznikly pouze a právě pro momentální okamžik.

Vladislav Bláha a Patrik Kee vystoupí nejdříve sólo a poté možná společně. Jde o úplně první setkání na jevišti, a protože vím, že to bude silný zážitek, dovoluji si vás na tento koncert co nejsrdečněji pozvat!

Velice si vážím jejich společné účasti na koncertě v Sanatoriích Klimkovic, který je pořádán v rámci projektu Transformační kultura a umění.

Těšíme se na všechny posluchače 20. září 2018 v Sanatorích Klimkovic.

Vstupenky na koncert je možné si objednat ZDE.

Autor článku a obrazu: Sylva Hankeová, 3.9.2018
zakladatelka Transformační kultury a umění

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.