Mystická krása aneb každá žena touží po kráse

Mnoho lidí hledá smysl života – lásku, štěstí, bohatství, krásu stále někde venku. Vyhledávají krásná místa, krásná auta, krásné oblečení, krásné věci, krásné lidi a posléze krásné zážitky. A jelikož je ani tato dosažená krása nenaplní, zvyšují laťku a ženou se za stále náročnějšími a nákladnějšími krásnými věcmi či zážitky. Venku však najdou pouze krásu s malým „k“- krásu, která předstírá, že je skutečná, ale není to opravdová Krása s velkým „K„ – ta bezpředmětná, prázdná a nedotknutelná, kterou nosí uvnitř! Tato Krása je neustále přítomna, bez hranic či místa. Někdy je potřeba ji však odhalit.

Tak začíná úvodní kapitola e-knihy Krása z nitra, kterou jsem napsala pro všechny ženy, které touží celým svým srdcem poznat samy sebe a objevit svou vnitřní krásu. Je to kniha pro ženy, které už nechtějí snít, ale probudit se do skutečné krásy! V knize tedy nenajdete rady ani nové objevy, jaká rtěnka je „in“ nebo „out“, jaký obleček vám sluší či nikoliv, jaký úsměv nahodit, aby byly vaše fotky dokonalé. V knize nenajdete ani žádné poučky, jak ustát city a emoce nebo přeprogramovat negativní myšlenky „Nejsem dost krásná“ na pozitivní “ Jsem krásná“.

Co se v knize skrývá pod pojmem krása?

Krásou v této eknize nazývám to, co je nám všem lidem společné a každý to pojmenovává jinak – Já, Vyšší já, Princip, Inteligence, Vědomí, Božství, Život, Přítomnost, Příroda, Moudrost, ale i Štěstí nebo Radost. Já jsem si vybrala k označování této esence principu života slovo Krása, která je pro mě ve smyslu poznání opravdové univerzální krásy a pravdy jediným smyslem života, a proto ji v této knize označuji s velkým písmenem „K”.

Každá žena touží po kráse

Každá žena touží po kráse, ale bohužel se více ztotožňuje s vnějším tělem než s vnitřním prostorem. Vnější tělo poměrně rychle stárne, ale vnitřní tělo se časem nemění. Energii vnitřního těla můžeme vnímat stejně ve dvaceti jako v sedmdesáti. Bude stejně živé. Jakmile se osvobodíme od své mysli a začneme žít ve svém vnitřním těle a v přítomnosti, naše hmotné tělo se bude cítit živější a krásnější.

V knize se dozvíte, že dáte-li stejnou pozornost vnitřnímu tělu jako vnějšímu tělu a žijete-li v přítomnosti, nehromadíte lineární čas ve své duši ani v buňkách svého těla a zvýšíte schopnost jejich obnovy. Jakmile začnete vnímat vnitřní krásu, vnější tělo stárne mnohem pomaleji, a i když stárne, vaše věčná podstata vyzařuje skrze vnější formu, hlavně oči a vy nikdy nebudete vypadat jako starý člověk.

Jak vnímat vnitřní krásu?

E-kniha Krása z nitra ukazuje způsoby, jak najít ve svém životě vnitřní prostor, a jak se otevřít oné tajemné kráse, která nikdy nepřestane zářit. Těmi způsoby jsou krátká praktická meditační cvičení, která zvládne každá žena, muž či dítě.

Cvičení nejsou časově náročná a je možné je dělat každý den, dokonce i při činnosti. Je to novodobý způsob meditace určený pro dnešní „zrychlenou dobu“ přehlcenou informacemi z vnějšku. Některá cvičení provádím na svých sebepoznávacích výtvarných kurzech Krasoterapie pro ženy a Krasoterapie pro děti a vím, že uvolnění a uvědomění, která přichází, jsou pro člověka velmi silná. Kniha je ilustrovaná mystickými obrazy, které jsem malovala pro ženy k uvědomění vnitřní krásy každé z nich.

Věřím, že v knize najde čtenář to, na co si v průběhu každodenního života potřebujeme jen vzpomenout. Sebe!

19-ti stránkovou ukázku z knihy si můžete stáhnout ZDE.

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.