Láska v krabici s červenou mašlí?

Narodili jsme se, pracujeme, vyděláváme, utrácíme za dárky, slavíme Vánoce a v tom zapomínáme na jejich poselství. Advent by měl být podle původní tradice časem zklidnění, rozjímání, duševní a tělesné očisty. V současné době ho však mnoho lidí vnímá spíše jako nejvíce stresové období v roce spojené
s nakupováním, uklízením, vařením a shonem. Je jen na vás, jak strávíte tento sváteční čas. 

Přináším vám tip, jak se naladit na přicházející vánoční svátky bez zbytečného stresu a shánění dárků. Neboť jediný dárek, který můžeme sami sobě, a tím i druhým dát, je láska s velkým L. Láska jako stav bytí, kterou je možné jen být. To je poselství Vánoc, které nám Ježíš zanechal.

Láska jako stav Kristovství

Vánoce nejsou o uctívání Ježíše jako fyzického člověka, ale o stavu Kristovství, který se rodí z čisté mysli (Panny Marie).
Stav, o kterém se nedá nic říct, ale je možné ho žít. A tento stav lásky a vnitřního klidu je magnetem, ať si to člověk uvědomuje či ne, který k sobě přitahuje všechny hmotně i duchovně „hledající“. I ty, kteří se právě teď za něčím ženou, hledají a shání venku nějaké dárky, ať už zabalené do té nejkrásnější krabice či láskyplných slov. Tento stav tiché mysli je v nás a nedá se do ničeho zabalit, nazdobit či přikrášlit. A už vůbec ne do papírové krabice s růžovou či jinak zbarvenou mašlí.

Zasvěcení

Divadelní představení Zasvěcení, které pro vás uvádím v rámci projektu Transformační kultura a umění 10. prosince v Sanatoriích Klimkovic, vám skutečný důvod oslav Vánoc a celé toto mystérium připomene. Jedná se o komponovaný pořad, který vznikl podle stejnojmenné knihy světoznámé učitelky jógy E. Heich v podání našich předních hereckých a hudebních osobností (Táňa Fischerová, František Holzmann, Hana Benešová, Milada Karez/kytara).

Je to příběh o hledání smyslu života, který dovedl autorku knihy až
k rozpomenutí se na život faraónovy dcery v Egyptě a na učení mistra Ptakhotepa, který vysvětluje celé mystérium: zákon karmy, ukřižování a znovuzrození.

Na tomto příběhu si může duchovní hledající uvědomit průběh sebepoznání, kdy je pokoušena mysl symbolickým hadem, který se snaží neustále stahovat jeho pozornost směrem ven, přes symbolické „ukřižování“ a naprosté odevzdání všeho až po „znovuzrození“ a transformaci „Božího syna“ v „Boha“.

Vy jste jeho součástí. Každý z vás…

Vstupenky na divadelní představení je možné objednat ZDE.

Jediný smysluplný dárek

Sebepoznání je jediným smyslem života a jediným smysluplným dárkem, který můžeme sami sobě dát, a tím i všem
bytostem v naší přítomnosti je POZORNOST – Sobě, Kristu v nás, Existenci. Neboť ten, kdo dává pozornost sám sobě, má život věčný. Už nehledá lásku venku, ale stane se láskou.

O tom, jak poznat sám sebe a jak vnímat prostor vnitřní krásy, ve kterém je zažíván vnitřní klid, jsem napsala e-knihu Umění vnímání vnitřní krásy, která ukazuje cestu, jak odvést pozornost od myšlení k vnímání boží milosti. Obsahuje jednoduchá meditační cvičení, která vedou k uvědomění sebe sama, pocitu existence a boží přítomnosti.
Více o knize ZDE

 

Autor článku a obrazů: Sylva Hankeová, 6.12. 2018

Sylva Hankeová
Sylva je zakladatelkou projektu Transformační kultura a umění, v rámci něhož pořádá divadelní a koncertní představení. Je duší umělec. Světlem poznání tvoří alegorické plastiky zachycující nadsmyslovou krásu. Svými uměleckými díly vnáší do duší domovů originalitu a vznešenost. Je autorkou umělecko-meditační metody a projektu Krasoterapie® , v rámci kterého pořádá výtvarné kurzy pro ženy a pro děti. Napsala meditační e-knihu o sebepoznání a nadsmyslovém vnímání Umění vnímání vnitřní krásy. Vychovává dva syny, Eliase a Kristiana. Více o Sylvě najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.