Tempo našeho života je tak horečné, že smrt je tou poslední věcí, na kterou máme čas pomyslet. Svůj utajený strach
z pomíjivosti potlačujeme tím, že se obklopujeme stále větším množstvím věcí a dárků, stále větším pohodlím,
jen abychom se stali jejich otroky. Na pouhé jejich udržování vyplýtváme všechen svůj čas a energii. Naším jediným cílem v životě se brzy stává uchovat všechno
v co největším bezpečí a jistotě. A tak se náš život žene kupředu, dokud nás z naší otupělosti nevytrhne vážná nemoc nebo neštěstí.
Podíváme-li se na svůj život, můžeme jasně vidět, kolik nedůležitých úkolů se nahromadilo, aby jej zaplnily. Říkáme si, že chceme trávit čas důležitými věcmi života, ale nikdy nemáme čas.
I při prostém ranním vstávání je potřeba udělat tolik věcí: otevřít okno, ustlat postel, osprchovat se, vyčistit si zuby, nakrmit psa nebo kočku, umýt nádobí z předešlého večera, zjistit, že nám došlo mléko nebo káva, jít je koupit, udělat si snídani – je to nekonečný seznam. Pak je třeba probrat šatník, vybrat si šaty a vyžehlit je. A co vlasy nebo nalíčení? Je to beznadějné, díváme se, jak se nám den zaplňuje telefonními hovory, emaily a drobnými úkoly
s tolika zodpovědnostmi!
Občas je nám z toho nanic, nemůžeme spát a když usneme,
tak se probouzíme zpocení a říkáme si „Co to bylo za sen?“
Ale naše uvědomění vydrží jenom do snídaně, a už zase bereme tašku a uháníme tam, kde nás to žene.
Kdybychom se alespoň desetinu času, který věnujeme vnějším činnostem a rozptýlení, věnovali věcem ducha a poznání, zasejeme duševní mír v sobě. Příležitost k takovému zastavení nabízí představení Léčivého divadla Gabriely Filippi „Dar z nebes“ na motivy knižního bestselleru
o životě po smrti.
„Dva mladí lidé, kteří zahynuli při nehodě, popisují pozůstalým přechod do jiného světa a začlenění do duchovní říše. Diváci se seznámí se skutečnostmi, které vrhají světlo na tajemství posmrtného života. Tyto poznatky mohou být zdrojem porozumění velmi potřebného pro dnešní svět a zejména pro ty, jejichž blízcí již odešli.“ LD.
„Život nikdy nekončí, duše nesmrtelná je“, zpívá Gabriela Filippi se svým hudebním kolegou Patrikem Kee. Divák má možnost na vlastní oči vidět a uvědomit si, že když dočasné tělo odložíme, nic se nemění, žijeme dál v duchovním světě se stejným obsahem mysli. A i v duchovním světě zažíváme to,
k čemu jsme mentálně připoutaní, jak napovídá role lakomce
v podání Patrika Kee, který počítá donekonečna své zlaťáky
i poté, co opustil tělo.
Jelikož jsem milovnice krásného umění a vášnivá propagátorka Léčivého divadla, vytvořila jsem projekt Transformační kultura a umění, v rámci kterého pořádám divadelní a koncertní představení transformující vědomí. Tímto vás zvu na malé zastavení do divadelního sálu Sanatorií Klimkovic na představení Dar z nebes 7. února 2019.
Bonusovým dárkem je host večera, světoznámý kytarový virtuos Vladislav Bláha, který koncertuje převážně v předních koncertních sálech v zahraničí a vy budete mít možnost uslyšet jeho „božské umění“ na vlastní oči i uši!
Vstupenky na představení je možné si zakoupit ZDE.
přeji vám požehnané vánoční svátky a těším se na vás opět v novém roce 2019 v divadle nebo na jiných akcích, které pro vás v rámci Transformační kultury a umění připravuji.
Děkuji za vaši přízeň a důvěru.
Sylva